Losowa Fotka
Facebook
Aeroklub Radomski
FB - RC SALE
Polecamy
5 czerwca - Oficjalny trening F1A/M
Napisane przez Andy dnia czerwiec 05 2016 15:39:54

W dniu dzisiejszym na pasie modelarskim lotniska Piastów Aeroklubu Radomskiego, odbył się oficjalny trening przed „Zawodami Jaskółkowymi”. Zawody te, w kategorii F1A/M modeli szybowców swobodnie latających "Jaskółka" i "Tukan", mają odbyć się 26 czerwca 2016 roku na naszym lotnisku – szczegóły wkrótce na naszej stronie. W zawodach uczestniczyć może młodzież szkolna w wieku do lat 14-tu, uczestnicząca w zajęciach Modelarni Aeroklubu Radomskiego. Ale nie tylko - do zawodów będzie dopuszczony każdy młodzik, który spełni warunek wiekowy, będzie posiadał model klasowy („Jaskółka” lub „Tukan”) oraz wyrazi swoją chęć startu w zawodach stając na starcie do nich.


Dzisiejszy dzień był tym, który stanowi ukoronowanie pracy i czasu poświęconych na własnoręczne wykonanie, pod okiem instruktorów, swoich pierwszych modeli lotniczych. Na początku podczas dzisiejszego treningu instruktorzy modelarscy przypomnieli zasady rozegrania zawodów w tej kategorii modelarskiej, a następnie rozpoczęło się to, co stanowiło główne założenie dzisiejszego spotkania. Modele pod czujnym okiem instruktorów były montowane oraz kontrolowane było ich wyważenie. Dopiero po pozytywnym zaliczeniu tych czynności odbywały się pierwsze testowe loty „z ręki”, które potwierdzały (lub nie) prawidłowe wyważenie modeli. Po zakończeniu tego etapu młodzi modelarze z dużym zapałem przystąpili do swych pierwszych lotów z holu. I również na tym etapie instruktorzy modelarscy dzielili się z młodymi adeptami modelarstwa swoimi doświadczeniami w zakresie techniki oraz sposobu holowania modeli przy wykorzystaniu wiatru.



Niestety warunki wiatrowe dzisiaj były mało sprzyjające. Wiał dość silny i zmienny wiatr. Dlatego też niektóre z modeli troszeczkę ucierpiały. Ale znając zapał młodych modelarzy zapewne w szybkim czasie zostaną one przewrócone do pełnej sprawności i staną do zawodów w terminie – za co trzymamy kciuki i życzymy pierwszych modelarskich sukcesów naszym młodszym Kolegom.


Galeria fotek by Andy -> Link
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie!


Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 97
Najnowszy użytkownik: Mirek
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

F2B Karolek
26-07-2025 10:34
No ładnie skoszone Doskonale

F2B Karolek
21-07-2025 15:46
No super Andy Doskonale

Andy
21-07-2025 12:22
Melduję wykonanie zobowiązania - 7 x Katana wykonane - Szeroki uśmiech Pokazuje język

Andy
12-07-2025 20:45
I wykonane z lekkim poszerzeniem Doskonale

Andy
10-07-2025 20:38
Koszenie pasów z poszerzeniem zamówione - wykonanie jak tylko czas i warunki atmosferyczne pozwolą.

Andy
23-06-2025 14:49

F2B Karolek
22-06-2025 13:40
Doskonale

Andy
22-06-2025 12:05
Aeroklub Radomski -> https://www.faceb.
..5885752779

Andy
22-06-2025 12:00
Uśmiech Doskonale - i o takich ludzi trzeba dbać

F2B Karolek
20-06-2025 21:45
Ładnie koszący pracę wykonał

Alek
07-06-2025 11:52
Dziękujemy

Andy
07-06-2025 10:39
Jakby któryś z Kolegów pytał lub był zainteresowany, to pasy zostały wykoszone.

Andy
01-06-2025 17:27
No to z terminem udało się - dzisiaj musielibyśmy zwijać zbierać i uciekać przed deszczem Doskonale banan

suchy
01-06-2025 10:20
Witam po długiej przerwie Uśmiech Mam problem z helikiem a dokładnie zresetowana aparatura i brak ustawień. Czy któryś z kolegów potrafi ustawić, zaprogramować i ulotnić helika od 0?

Andy
29-05-2025 20:32
PILNY temat dla członków SM AR po zalogowaniu oczywiście. Nie wiem