Zobacz temat
RC Radom » Nasze modelarskie spotkania » Umawiamy się na latanie
 Drukuj temat
Rozpoczęcie sezonu modelarskiego - RADOM 2017
Andy
Tak jak napisałem na SB - ze wstępnych przymiarek wynika, że nasze cykliczne spotkanie modelarskie rozpoczynające kolejny sezon modelarski może odbyć się najwcześniej 22 kwietnia (sobota) lub dopiero 13 maja (sobota).
Termin uzależniony jest oczywiście od prognoz przede wszystkim na 22 kwietnia. Z Tego co widać na chwilę obecną to na 22.04 różowo się to nie przedstawia, więc zapewne prędzej będzie to 13.05.
Dlatego proszę czuwać i obserwować wpisy na forum.

I tutaj prośba do Kolegi TeBe - odnośnie wiosennego pikniku rozpoczynającego sezon. Widzę, że temat na PFMRC podupadł, ale my z chęcią będziemy gościć wszystkich chętnych, którzy zechcą do nas przyjechać i polatać na rozpoczęcie sezonu. Wiem, że Radom nie leży w centrum Polski, ale modelarze z niektórych miast mają do nas naprawdę blisko.

Co Szanowne Koleżeństwo myśli odnośnie tej kwestii??
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Myślę, że nie ma co czekać. Prognozy są dość optymistyczne na dzień 13 maja - sobota, choć wiaterek około 3 m/s. Ale temperatura do 23 stopni, niebo prawie bezchmurne.
Więc ogłaszam wszem i wobec:
Rozpoczęcie Sezonu Modelarskiego - Radom 2017 odbędzie się
w dniu 13 maja (sobota) od godziny 14-ej do zmroku


Jak zawsze proszę uprzejmie pamiętać, że aby rozpoczęcie sezonu było udane, musi odbyć się ognisko z pieczeniem kiełbasek i tego wszystkiego co można upiec na ognisku lub w ognisku. Proszę więc o przygotowanie aprowizacji na ognisko, kijków do pieczenia oraz drewna na ognisko.
Proszę pamiętać szczególnie o tej ostatniej pozycji, ponieważ bez niej nie da się nic upiec, ani na , ani w ognisku.


Oczywiście tradycyjnie zapraszamy na tę naszą cykliczną imprezę rozpoczynającą kolejny sezon wszystkich modelarzy z Radomia i okolic. Oczywiście z okolic tych bliższych, ale i tych dalszych. Jeżeli tylko posiadasz model RC i masz ochotę nas odwiedzić ZAPRASZAMY.

Stali bywalcy znają umiejscowienie naszego pasa modelarskiego, a dla nowych Kolegów modelarzy, którzy chcieliby nas odwiedzić mała wskazówka:
- http://www.rcrado...?page_id=8
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
TeBe
Pas będzie w miarę gotowy? Wicherka po wymianie japonki na folię bym oblatał :-)
--
TeBe
 
TeBe
Zareklamowalem na pfmrc :-)
--
TeBe
 
Andy
Dzięki.
A co do pasa, to koszenie oczywiście.
Natomiast wałowanie, jak tylko walec zostanie w pełni usprawniony i aura dopisze.
Byłem tydzień temu na pasie i pas po zimie jest w dobrej kondycji.
Oczywiście do bardzo dobrej przydałoby się wałowanie i do tego dążymy.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Na chwilę obecną prognoza na 13-go maja zmieniła się znacznie. Dlatego też proszę czuwać. Decyzja, czy rozpoczęcie sezonu odbędzie się 13-maja zostanie podjęta dopiero we czwartek - Nie wiem
NA chwilę obecną termin obowiązuje.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
TeBe
20-go ma być cieplej ;-)
--
TeBe
 
Andy
No właśnie - ma być cieplej. Tylko zależy, na którą prognozę patrzy się.

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/Screen_05092017_183444_zpssyoej7za.jpg

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/Screen_05092017_183512_zpserb2fnva.jpg

Poza tym, przed chwilką była prognoza pogody w TV i zapowiadali znaczną poprawę pogody od czwartku, a na tę sobotę nawet do 23 stopni.
Poza tym wiaterek i jego kierunek są przewidywane na tę sobotę znacznie bardziej sprzyjające.

Bardzo dziękuję Tobie za wsparcie w podjęciu decyzji co do terminu.

Na chwilę obecną obecną termin jest utrzymany - 13 maja 2017.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Coraz bardziej zaczyna "podobać mi się" niedziela 14-tego. Myślę, że o tydzień nie ma co odkładać.
We wspomnianą niedzielę temperaturka OK., wiaterek OK, kierunek wiaterku OK i na dodatek nawet słonko wyglądnie wreszcie trochę zza chmurek. No i to co najważniejsze - brak w sobotę opadów, więc pas trochę podeschnie na niedzielę. banan

Dzisiaj wieczorkiem ostateczna decyzja - proszę czuwać.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
TeBe
Niedziela byłaby git :-) Warunki o wiele lepsze niż w sobotę.

https://www.windy...0agKn,d:tn
Edytowane przez TeBe dnia 11-05-2017 17:34
--
TeBe
 
hawx87
Ok... czyli rozpoczęcie 14-go?
Z poważaniem
Maurycy
Spektrum DX9 Black Edition
Sab Goblin 700 Competition Limited Edition, Sab Black Thunder, Takumi 700 experimental
 
Andy
Tomek i taką właśnie podjąłem decyzję:

Rozpoczęcie Sezonu Radom - 2017
odbędzie się 14 maja (niedziela) od godziny 14-ej.


Proszę pamiętać o aprowizacji na ognisko:
- coś do upieczenia na ognisku lub w ognisku
- kijki do pieczenia na ognisku
- drewno na ognisko - proszę bezwzględnie o tym pamiętać.


Ognisko przewidywane jest od godziny 18-ej i będzie tyle trwało na ile starczy drewna.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
TeBe
I to jest słuszna decyzja :-)

Zaktualizowałem na pfmrc.

Przywiozę drewno i kiełbasę, ale kijków nie mam :-)
Edytowane przez TeBe dnia 11-05-2017 22:40
--
TeBe
 
Andy
Dzięki,

- z kijkami damy radę Z przymrużeniem oka

Dzisiaj wieczorem lub jutro do południa będzie wykonywane koszenie pasa. Niestety trawka ma doskonałe warunki wilgotnościowe do wegetacji.
Termin uzależniony jest od aury i możliwości wjazdu na pas ciągnika Nie wiem
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Niestety, pomimo dogodnych warunków pas nie został dzisiaj wykoszony. Pan był dzisiaj zajęty. Obiecał, że jutro koło południa ruszy a kosiarką na trawnik.
Dzisiaj wraz z Edytą wygrabiliśmy zeszłoroczne złogi starej trawy na obrzeżach pasa, które zostały narzucone na niego przy podkaszaniu pasa do pierwotnych rozmiarów przy tegorocznym pierwszym koszeniu - skutek nabicia palików w narożnikach. Fajne

Jeżeli jutro popołudniu na pasie pojawi się któryś z Kolegów , to proszę o meldunek, czy koszenie pasa zostało wykonane.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: