Zobacz temat
RC Radom » Zdjęcia i filmy » Relacje foto - filmy video
 Drukuj temat
Pierwszy lot EXTRA 300s
frysiu
Latanie całkiem udane. Jednak nie zakończyło się bez kraksy. Na tym filmiku widać pod koniec jak zabrakło baterii i lądowanie awaryjne zakończone pozytywnie. Drugi lot trochę gorszy podczas lądowania urwane podwozie i śmigło. Damy rade naprawić Szeroki uśmiech

YouTube Video


https://www.youtu...e=youtu.be
Edytowane przez Andy dnia 16-05-2015 21:30
 
czarny
Czy mi sie zdaje czy to nasze lotnisko?
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
frysiu
Zgadza sie.
 
Andy
Jeżeli Kolego frysiu korzystałeś z pasa modelarskiego na Lotnisku Piastów Aeroklubu Radomskiego, to stwierdzam, że zrobiłeś to bezprawnie i nie życzymy sobie dalszych tego rodzaju zdarzeń, aż do chwili ustania przyczyn formalnych. Tym bardziej, że Kolega tak sobie wchodzi na pas ignorując całkowicie tablicę informacyjną i nawet nie próbuje dowiedzieć się na jakich zasadach można korzystać z pasa, gdzie każdy z jego użytkowników na określone prawa i obowiązki.
Proszę o bezwzględne zapoznanie się z zasadami korzystania z naszego pasa modelarskiego zawartymi w tym miejscu naszego forum:
http://rcradom.pl...#post_7950
Pozwolę sobie zauważyć, że zasady te obowiązują wszystkich i nie ma od nich wyjątków. Wszelkiej maści "partyzantów" tępimy i szczujemy psami.
Proszę o potwierdzenie przyjęcia do wiadomości.
Edytowane przez Andy dnia 16-05-2015 21:59
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
frysiu
Ok wybaczcie nie wiedziałem o tych zasadach także przyjmuje do wiadomości.Złożę wniosek i ureguluje opłatę jeśli oczywiscie teraz zostanie rozpatrzony pozytywnie Uśmiech)
 
Andy
Tak też trzeba uczynić - złożyć podanie o przyjęcie do SM AR co najmniej jako członek wspierający wraz z kwestionariuszem członkowskim (oba dokumenty do pobrania ze strony AR). Dokumenty powinny zostać wypełnione, podpisane przez aplikującego na członka AR, a dodatkowo podanie powinno zostać zaopiniowane przez Przewodniczącego Sekcji Modelarskiej AR oraz podpisane przez dwóch członków zwyczajnych - wprowadzających. Potem do Sekretariatu AR, gdzie dokumenty zostaną skierowane na posiedzenie Zarządu AR.
Po pozytywnej decyzji Zarządu AR - opłata składki członkowskiej, opłata na utrzymanie pasa, opłata za identyfikator imienny członka SM AR i dopiero wtedy można korzystać z pasa.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
Frysiu ja mam jeszcze jedno do dodania. Radze umowic sie na pas z kims kto lata na tym pasie i popatrzec jak inni lataja w jakiej strefie lataja. Dlaczego bo blisko pasa sa budynki ktore nowo powstaja wystarczy jede blad i problem gotowy.
To ze masz sporo miejsca nie oznacza ze to miejsce jest tylko dla nas.
Nastepna kwestja.
Czesto lataja szybowce paralotnie itd lataja nad naszym pasem i tez trzeba popatrzec jak inni reaguja.
Paralotniarz nie widzi naszego modelu i latwo jest doprowadzic do kraksy.
Dlatego warto czasami przyjsi popatrzec.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Andy
I tu w pełni zgadzam się z Kolegą Czarnym. Ale miał to być kolejny etap w procedurze członkowskiej Kolegi frysia, po akceptacji Zarządu AR.
Bo jak widać na załączonym filmiku Kolega Frysiu lata "bardzo bojowo" i loty kończy daleko od pasa modelarskiego pomiędzy zabudowaniami. Widać, że zapał (i tu chciałem coś napisać, ale powstrzymam się) jest, ale doświadczenia całkowicie brak (- zabrakło prądu w pakiecie? - no cóż pakiet do wyrzucenia jak dla mnie). A latanie w naszych realiach i stosowanie się do obowiązujących ZASAD BEZPIECZEŃSTWA TO PODSTAWA.
No cóż poczekajmy, Kolega frysiu przyjął do wiadomości, że zasady na naszym pasie modelarskim obowiązują i ma w najbliższym czasie wdrożyć swoją procedurę członkowską do AR.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
A ja sadze ze braklo pradu w pakiecie bo kolega frys nie sprawdzil wczesniej naladowania pakietu. A powinien bo to podstawa przed startem.
Pelny gaz na full doprowadzil do szybkiego wyladowania pakietu.
Co do latania zle ustawiona aparatura wychyly na maksa i efekty wizualne w powietrzu gotowe. Jezeli kolega frys kupil turnigy to ta aparatura bez ustawien odpowiednich dla modelu jest delikatna. Wystarczy deczko wychylic drazek i efekt murowany (ustaw wychylenia).
Podstawa nawet przy akrobatach lataj umiarkowanie bo nie chodzi o to by model sam robil akrobacje tylko ty masz robic akrobacje modelem.
Nasowa sie porownanie
Pan wyprowadza psa na spacer ale to tylko w teorii bo to pies ciagnac pana za soba na smyczy wyprowadza wlasciciela.
Tyle z teorii :-)
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
frysiu
Fakt faktem sam zdaje sobie sprawe ze latam zbyt agresywnie,ale dluga droga jeszcze przedemna.Lotki na aparaturze byly ustawione do 50-70% takze nie było pelnych wychylen.Co do baterii byla w pelni naladowana(1800j na 2650-troche mało) jednak to byl drugi lot dlatego na tak krótko starczylo.Jesli chodzi o paralotniarzy i szybowce mialem ich na uwadze ale nikogo nie bylo na tyle blisko zby usuwać sie z powietrza-bylo bezpiecznie.No cóż zaczalem od dupy strony z tym wszystkim ,ale teraz wskoczy wszystko na dobry tor. Czlowiek uczy sie na bledach.Pierwsza lekcja pokory Z przymrużeniem oka
 
czarny
Doskonale
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Bartek
Chłopaki padło na pfmrc pytanie, czy skrzydła extry są łatwe w demontażu. No więc, są?Uśmiech
 
frysiu
Wydaje mi sie że są.Pytanie raczej do Zibiego bo jeszcze ich nie demontowałem. tutuaj filmik z montażu Szeroki uśmiech

https://www.youtu...mXH9OtICJk

YouTube Video

Edytowane przez Andy dnia 29-05-2015 07:07
 
Andy
No jak widać na ty filmiku to z demontażem płatów skrzydłowych nie powinno być najmniejszego problemu - no oczywiście pod warunkiem, że jakiś pomysłowy Dobromir nie wkleił ich tak na wszelki wypadek. Jak widać cały model jest modułowy i można go rozmontować do stanu sklepowego.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Bartek
Dzięki chłopaki Uśmiech
 
Przejdź do forum: