Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
4-Site F3P - przygotowania do kolejnego sezonu halowego.
Andy
Jako, że latanie na hali w sezonie zimowym spodobało mnie się i nie chcąc na ostatnią chwilę wykonywać modelu, już teraz zacząłem przygotowania do projektu. Wybór padł na tzw. biplane'a - czyli dwupłacika F3P, właśnie na 4-Site Firmy E-flite.

www.modelairplanenews.com/Media/News/EFL1200-450.jpg

Model w rękach doświadczonych pilotów F3P lata rewelacyjnie, a wręcz majestatycznie:

YouTube Video


Specyfikacja modelu:

1. Rozpiętość: 823mm
2. Całkowita długość: 940mm
3. Powierzchnia nośna: 25.5 dm kw.
4. Masa do lotu: 179–184 g - z pakietem
5. Silnik: E-flite Park 250 BL outrunner motor 2200Kv
6. ESC : E-flite 10-amp brushless ESC
7. Śmigło: 8x4
8. Zalecany pakiet: 2S 7.4V 350mAh Li-Po


Na początku chciałem iść na łatwiznę i nabyć gdzieś gotowy zestaw modelu i po prostu go złożyć. Ale po rozpoznaniu rynku i dostępności na nim modelu okazało się, że model nie jest już produkowany i nigdzie go nie ma na stanie - no prawie nigdzie, ponieważ znalazłem w Anglii jedną sztukę. Ale nie dość, że zestaw wraz z przesyłką był diabelnie drogi Szok, to na dodatek był jeszcze uszkodzony. Suma sumarum zrezygnowałem z zakupu.
Model bardzo mnie podoba się, więc chciał nie chciał, będzie wykonywany od stanu dosłownie "0". Planów oczywiście również nigdzie w necie nie znalazłem, więc zakasałem rękawki, pościągałem takie zdjęcia modelu, na których model jest prezentowany płaszczyznami jak najbardziej prostopadłymi do obiektywu i rozpocząłem odrysowywanie. Proces jest trochę żmudny,a znając wymiary modelu w realu można potem wszystko przeskalować i spasować. I na tym etapie właśnie jestem - plany modelu są już na ukończeniu, pozostały tylko drobne elementy, które można wykonać już w fazie realizacji prototypu.

W trakcie modelowania planów został już nabyte:
- motorek do modelu Park 250 Outrunner 2200obr/V:

www.greathobbies.com/products/e/efl/eflm1130_03.jpg

- trójfazowy regulator pracy silnika 10A wersja Pro:

www.amain.com/images/large/efl/efla1010.jpg

- i w dniu wczorajszym został nabyty w UK taki oto zestawik: AR6300F Spektrum 2g Micro Park Fly / odbiornik do modeli halowych wraz z 4 serwami x Micro D 60J.

alshobbies.com/shop/stockimage/e6ar6300f_300.jpg

Jeżeli któryś z Kolegów będzie zainteresowany planami tego modelu to z chęcią je udostępnię.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
Jaaaaaa ja chce
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Wolfik
Swietny model Andy, bardzo mi sie podoba.
Najpierw popatzre jak Ci idzie budowa to moze i ja sie skusze na jednego Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Pierwszy etap w projekcie wykonany, a nawet wydrukowany.

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/Siite-1_zps3xjuu27i.jpg

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/DSC03492_zpsvcx3glls.jpg

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/DSC03494_zpsrgl0jltg.jpg

Teraz trzeba rozrysować wszystko na depronie, wykonać "prototyp" sprawdzając dokładność wykonania odwzorowania modelu w rysunku i pasowania wszystkich elementów.
Edytowane przez Andy dnia 17-05-2015 17:24
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: