Zobacz temat
RC Radom » Tematy różne » Różne
 Drukuj temat
Symulator
czarny
Ostatnio czesto bywam w Wawie więc odwiedzam mojego kolege który ma symulator Phoenix.
Oto moja relacja z lotu.
Co o tym sądzicie.

YouTube Video

____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Wolfik
Powiem Ci Kolego, ze ja latam na Phoenix'ie i jestem bardzo zadowolony. Trenuje glownie pod helika, jednak czasem dla relaksu smigne jakims samolotem.

Choc w zestawie mam oryginalna apke, to pod ten symulator mam podlaczono apke Futaby i jest Doskonale

Polecam
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
czarny
Ja podłączyłem swoją Turnigy
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Skyline
Czarny, jakiej odpowiedzi się spodziewasz po zadanym przez siebie pytaniu?
Chcesz zapytać czy Phoenix to dobry symulator czy chcesz zapytać, czy po kilku lotach na symulatorze u kolegi jesteś gotowy na lot dwumetrową spaliną akrobatem ??

Odp1 Tak ( choć do samolotów osobiście wolę Real Flight- jest bardziej realistyczny( mówię tu o fizyce lotu). Na Phoenix`ie latam tylko helikami gdzie helik zachowuje się prawie jak prawdziwy helik)
Odp2 Zdecydowanie NIE!
 
Thunderbolt
Kiedyś jeden z naszych kolegów - bardzo doświadczony modelarz - stwierdził że podczas nauki latania modelami powinna być zachowana kolejność :

1. Początek jak najprostszy przewidywalny model do nauki odruchów,lokalizacji modelu w przestrzeni , nauka pierwszych manewrów,prawidłowego startu i lądowania
2. Potem czas na model akrobacyjny czy też sportowy i dluugo , dłuugo
trening na tym modelu .
3.Jak już wylataliśmy wiele godzin na modelu akrobacyjny można przejść dalej - czyli zaczynamy latać makietami prawdziwych samolotów

Obecnie mamy tę przewagę nad minionymi latami , że dysponujemy symulatorami RC . Dzięki temu nowi modelarze mogą ćwiczyć odruchy i technikę lotu bez kosztownych prób na lotnisku . Jednakże wydaje mi się , że może w ograniczonym stopniu , ale powyższe stwierdzenia nadal są mocno aktualne .

pozdrawiam Uśmiech
_______________________________________

- Skybolt 1,6m 26ccm,
- p-47 1,6m 20ccm,
- p-47 1,9m 32ccm,
- p-47 Razor IMAA 2,2m 50ccm

- F7F 2,2m 2x23ccm ( w przygotowaniu )
- p-47 D-22 2,6m ( w budowie )
- pt17 Stearman 2,2m ( w planach )
FUTABA T12FG mode 2
 
czarny
Thunderbolt i znowu podzielam twoje zdanie.
Po prostu umieściłem swoje nagranie bo wydaje mi się że na symulatorze nieźle mi poszło jak na kolejny lot sądziłem że będzie gorzej.
Skyline nie oczekuję odpowiedzi czy jestem gotowy czy nie to nie gwiezdne wojny padawan Uśmiech i to chyba tyle w temacie Uśmiech
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Tomek
Jak już koniecznie chcesz wydać kasę to dołóż trochę i zakup XTR REFLEX. Moim zdaniem jest najlepszy. Obecnie używam jednak realflighta 6.5 bo do reflexa gdzieś mi klucz zaginął ale realflight w porównaniu z Reflexem jest dużo słabszy.
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
Przejdź do forum: