Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
Extra 300s - Multiplex
Zibi
Witam.
Po zeszłorocznych doświadczeniach z modelem trenerka Pioneer firmy Pelikan, postanowiłem w tym roku spróbować sił w pilotażu czymś bardziej zwrotnym. Wybór padł na model Extra 300s firmy Multiplex. No i niedawno pojawiło się w domu pudełko.

i91.photobucket.com/albums/k292/zibimazurek/P1010376_zpsb43944f3.jpg

A to zawartość:
i91.photobucket.com/albums/k292/zibimazurek/P1010377_zpsede32f1b.jpg

i91.photobucket.com/albums/k292/zibimazurek/P1010378_zps442804b0.jpg

Trochę danych technicznych modelu:
Rozpiętość skrzydeł 1200 mm
Długość kadłuba 1086 mm
Powierzchnia skrzydeł 37.23 dm²
Obciążenie powierzchni 39 g/dm²
Zalecany pakiet napędowy: 4s / 2100 - 3000mAh

Na temat składania nie będę się rozpisywał bo przypomina to układanie puzzli, a po złożeniu model prezentuje się bardzo fajnie, szczególnie po dodaniu figurki pilota nie będącej elementem zestawu.

i91.photobucket.com/albums/k292/zibimazurek/P1010380_zps37b78840.jpg

Pozostało tylko albo jak kto woli aż, wzbić się w powietrze.
Pozdrawiam
Zibi
 
kuba
Najfajniejsze z całego modelu to chyba to 3-łopatowe śmigło Szeroki uśmiech
A jak wyszło z wagą do lotu??

Pozdrawiam Kuba Uśmiech
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
Przed zmianą aury - na tę mniej korzystną w nadchodzącym tygodniu - kierownik projektu dokonał udanego oblotu modelu na nowym pasie modelarskim. model w powietrzu zachowuje się stabilnie, dobrze trzyma się powietrza, jest przewidywalny, no i jak to przystało na rasowy akrobat ma zapas mocy - brawo Zibi - Doskonale
Edytowane przez Andy dnia 24-03-2014 07:10
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Zibi
Kuba waga do lotu to 1450g.

Dodam jeszcze kilka zdań na temat napędu:
- silnik to Permax BL-O 3720-630
- elektroniczny regulator obrotów MultiCONT BL-50
- trójłopatowe śmigło stałe 12" x 8"
- serwomechanizmy MS 13020 X 4
A tak wygląda zdemontowany silnik i regulator, celem wymiany złącza. Oryginalnie przy reglu jest złącze MPX, a ponieważ korzystam z pakietów Turnigy nano-tech 2650 mAh 4s, zmieniłem je na 4mm gold w osłonie.

i91.photobucket.com/albums/k292/zibimazurek/P1010379_zpsceee1e76.jpg
Pozdrawiam
Zibi
 
Krzysiek-1978
Brawo Zibi.Doskonale
Pozdrawiam Krzysztof
 
Andy
Model Extry 300 z Multiplexu to typowy model akrobacyjny. Z tego co widziałem podczas prezentacji na lotnisku jest on bardzo szybki i zwrotny. Model ma dość duży zapasa mocy przy swojej małej wadze. Dlatego też odpowiadając na Twoje pytanie model nawet przy małych prędkościach przelotowych lata stabilnie i dość dobrze trzyma się powietrza.
No bo jak może zachowywać się mode,l który ma współczynnik obciążenia powierzchni nośnej 39 g/dm² - toż to lepiej jak szybowiec.
Poczekajmy co też odpowie Zibi w temacie Fajne
Edytowane przez Andy dnia 10-06-2014 22:04
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Zibi
Wszystko co napisał Andy to całkowita prawda. Ja ze swoich doświadczeń mogę tylko dodać, że model podczas lotów z małą prędkością np. lądowania, ma tendencje do lekkiego przepadania i nie można całkowicie zredukować mocy silnika do zera i lądować lotem szybowym (tak robię czasami modelem Pioneer Pelikan - coś podobnego do Cessny 480). I jeszcze jedno, latam na ustawieniach do akrobacji klasycznej (zgodnych z instrukcją producenta), a i tak model jest bardzo zwrotny. Dlatego pilotaż proponuję zacząć bardzo spokojnie i delikatnie.
Pozdrawiam
Zibi
 
Andy
Cała przyjemność po naszej stronie - banan
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: