Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
Przesiadka do RVJET
Mateusz
VTX

TSLRS

Technologia kosmiczna Pokazuje język
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Tomek
Taki żargon FPVowców Uśmiech

VTX -nadajnik video

TSLRS - system dalekiego zasięgu w paśmie UHF

Technologia iście kosmiczna zwłaszcza że lot w kosmos i powrót funjetem multiplexa już się odbył:

www.youtube.com/w...pBnurznFio

YouTube Video

Edytowane przez Andy dnia 23-10-2013 19:58
 
Mateusz
No nieźle Uśmiech
Faktycznie kosmos Pokazuje język Zasięg imponujący
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Tomek
Znowu niewielki postęp ale niezwykle czasochłonny, czyli kabelki:/

Siła sygnału słabnie z każdym kilometrem dlatego jakość obrazu jaki otrzymamy w goglach w pewnym stopniu zależy również od jakości sygnału jaki dostarczymy z kamery do nadajnika video. Dla pewności że pracujący ESC nie ma wpływu na jakość sygnału wideo wszystkie kable toru video są ekranowane aż po końcówki. Połączenie ekranu z masą jest na drugim końcu.

imageshack.us/a/img96/3024/pzzk.jpg

imageshack.us/a/img201/7618/xwtv.jpg

imageshack.us/a/img268/2716/asga.JPG

imageshack.us/a/img17/7184/cn57.jpg
 
Andy
Hmmmm ... - doskonała precyzja i przyrządzik Doskonale
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Tomek
Mimo że przyrządzik doskonale ułatwia robotę to i tak do lutowania kabelów grubości włosa bez browara nie siadamZ przymrużeniem oka ręce tak nie latają.
W zasadzie to miałem zarobić nowego molexa ale od tego czekania na paczki to zwariować można wiec odciąłem końcówkę i bezczelnie przylutowałem.
...

Ostanie paczki już zeszły wiec za poważną robotę trzeba się wziąć i jak to Andy mawiasz: "jak kierowniczka lotów pozwoli" to w sobotę oblot zrobić.
 
Tomek
Z początku byłem trochę zaskoczony rozwiązaniami konstrukcyjnymi RVJETa oraz sposobem podziału kadłuba i płata na poszczególne elementy. Zupełnie inne podejście niż produkcje MPX do których się przyzwyczaiłam. Coś co wydawało się z początku nielogiczne, z każdym kolejnym krokiem montażowym nabierało sensu.

RVJET został tak zaprojektowany że w zasadzie nie pozostawiono zbyt dużo swobody użytkownikowi w rozmieszczaniu elementów wyposażenia (nie mylić ze swobodą konfiguracji bo mamy możliwość zrobić 2 wersje rozpiętatości oraz piankowy nos zamiast pnt) . Nie walczyłem z tym bo po namyśle dochodziłem do podobnych wniosków jak projektant co do lokalizacji komponentów. W pewnym momencie dotarło rownież do mnie że projektanci tego samolotu to nie biuro projektowe, które dostało z przypadku zlecenie z RangeVideo na jakiś samolot tylko po to aby poszerzyć ofertę sklepu bo wypada mieć deltę w ofercie, a ludzie posiadający niesamowicie duże doświadczenie w modelarstwie FPV, którzy zrobili model po prostu dla siebie i pod swoje potrzeby. Ponadto sztywność konstrukcji, kanały wentylacyjne, kanały w kadłubie i płacie na kable, płoza do lądowania z wbudowanym hakiem do holu, stateczniki pionowe dające możliwość adaptacji pod ster kierunku, obszerna przestrzeń ładunkowa, potwierdzają to co napisałem wcześniej. Co do tego ostatniego to fajne jest to, że przestrzeń ładunkowa podzielona jest na trzy części odseparowane przegrodami. Tylna, przeznaczona na montaż napędu (silnik i ESC), środkowa przeznaczona na elektronikę strującą i przednia na pakiety napędowe. Całość jest tak zaprojektowana że tylko przednia i tylna są wentylowane. Środkowa ze względu na wrażliwe na zmiany temperatury akcelerometry oraz czułe na zmianę ciśnienia czujniki wysokości i prędkości pozostała odizolowana rownież termiczne od reszty. Nie ma tam wymiany powietrza. Nie ma tam też elementów które mogą się nagrzewać wiec ma to sens.
W przedniej części udało mi się wcisnąć pakiet o pojemności 12Ah i o dziwo środek ciężkości złapany w punkt zgodnie zaleceniami. Ciekawe jest to że zająłem ledwo polowe miejsca przeznaczonego na pakiety napędowe.

Myśle że w tej chwili będzie to wzorzec porównawczy do kolejnych konstrukcji. Nie miałem w łapach X8 ale ze zdjeć jakie znalazłem w necie wynika że HK obniża koszty produkcji i to głownie godziny pracy projektanta we współpracy z doświadczonym pilotem FPV (pewnie chciałby jakieś tantiemy), co przekłada się potem na godziny pracy przy wykończeniu modelu. Coś za coś. Nie są to słowa zupełnie bez pokrycia, ponieważ posiadam rownież w zasobach dwie konstrukcje z HK, mianowicie latające skrzydełko by HobbyKing czyli laminatowy Darkwing Drone:
http://www.hobbyk..._arf_.html

oraz 168 Long Range:
http://www.hobbyk..._ARF_.html

Oba na razie na etapie pudełkowym. Ale i tu i tu jest wiele "ale" i wątpliwości. Po wstępnej analizie wynika że potrzebne będą przeróbki i sporo więcej godzin pracy.

RVJET mnie rozleniwił i zwolnił z myślenia LOL
Nie wiem jeszcze jak lata ale wydaje mi się że się nie zawiodę. W zasadzie nie jestem pewien tylko jednego. Mianowicie jakie będzie zużycie mAh/km. Zobaczymy czy z tymi też sobie poradzili projektanci tak dobrze jak w przygotowaniu zestawu pod montaż.

Pierwsze loty chcę zrobić z piankowym nosem i z 1/3 pakietów. Może brakować ciężaru na nosie. Zobaczymy.
Starty przygotowawcze powinny wychodzić z ręki bez problemu ale pod pełnym obciążeniem może nie być łatwo wiec zmontowalem bungee launcher.

Miałem napisać w trzech słowach ale przez tą pogodę wyszło jak wyszło LOL
 
Wolfik
Ciekawy temat Tomku,

fajnie sie go czyta, szczegolnie mnie, gdyz lubie takie nowinki techniczne z modeli RC.

Trzymam kciuki za projekt i oblot.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Tomek
Dzięki Wolfik, ale ciężko się pisze relacje z budowy jak wszystko przyjeżdża już zbudowanie w kartonie.
Śledząc Twój wątek o Airwolfie, natchnąłeś mnie i też postanowiłem zrobić makietowo RVJETa. Zacznę od kokpitu bo najłatwiej i w dodatku córka mi pomoże. Tylko nie wiem który LOL

imageshack.us/a/img853/4382/1x0a.png
imageshack.us/a/img850/2799/a1fc.png
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
Mateusz
Ach, ta precyzja Z przymrużeniem oka
Ten drugi zdecydowanie lepszy Pokazuje język
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Andy
No nie, "stare konie" pozabierały zabawki dzieciom - Szok
Poza tym nie mogę doczekać się już oblotu tego latającego laboratorium - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Tomek
Andy napisał(a):


Poza tym nie mogę doczekać się już oblotu tego latającego laboratorium - Fajne


Coraz więcej osób czeka na oblot RVJETa - zaczynam się stresowaćZ przymrużeniem oka
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
Wolfik
Coraz więcej osób czeka na oblot RVJETa - zaczynam się stresować


Tomek, nie stresuj sie. Stres jest dla mieczakow, najwazniejsze aby piloci RC nie byli kamikadze banan
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Tomek
Gents,

Zmiana statusu z ARF na RTFbanan

Rozpiętość - 1,95m
waga wyszła- 2,7kg czyli chyba przyzwoicie jak na 2m

wyposażenie jak w stopce +

- kamerka SN555 bo obraz w dzień prawie jak DX201 ale jednak znacznie lepiej pracuje w trudnych warunkach oświetleniowych. A poza tym była.

- zasilanie 3S 12.000 mAh. teoretycznie powinno wystarczyć na ok 40-45 minut lotu ale zobaczymy.

imageshack.us/a/img6/9963/bu3x.jpg

Takiego potwora z taką wagą ciężko będzie z ręki rzucić dlatego zbudowanie bungee launchera było dobrym posunięciem.
Do oblotu na pewno zmniejszę wagę czyli zostanie 4000mAh oraz nos zastąpię piankowym.

Została mi jeszcze kosmetyka typu zainstalowanie Joinerów skrzydeł (do oblotu skleję taśmą) i umocowanie pakietów.

Ustawienia wstępnie zrobione. Czekamy na pogodę.

I kilka fotek:

imageshack.us/a/img197/9775/lexx.JPG

imageshack.us/a/img38/648/hm2.JPG

Zarabianie końcówek, a było ich trochę:

imageshack.us/a/img12/4171/qj4y.jpg

zalutowanie i zaciśnięte.
imageshack.us/a/img843/7007/s0fz.jpg

Do zamontowania jeszcze Gopro (jednak pod kopułą i druga kamerka na przełączniku ale to dopiero po kilku lotach.
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
Andy
Czy ja dobrze widzę, że prędkość też będzie mierzona (nie z GPS-a) - czy to może jakiś inny czujnik?
Fakt - gumowy hol do szybowców to dobry pomysł na start tego potwora. Wrażenia z widoku tego modelu w powietrzu muszą być niesamowite - kiedy planujesz oblot - trzeba to uwiecznić - Uśmiech
Edytowane przez Andy dnia 11-11-2013 10:01
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Tomek
Tak rurka pitota, jak się przyjrzysz to w okolicach żółtej wtyczki są silikonowe rurki do czujnika. W tej chwili już zaklejone taśmą.

Prędkość z GPSu też można wyświetlić i jest przydatna np. do oceny siły wiatru.



Co do holu to z obliczeń wynika że naciąg powinien być ok 160N. Ciekawe czy konstrukcja RVJETa to wytrzyma.
...

Oblot na pewno nie w tych warunkach. Poczekam jeszcze na trochę więcej światła.
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
Andy
Poczekam jeszcze na trochę więcej światła.
Szeroki uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Tomek
Załączam jeszcze obrazek jaki jest w goglach.

imageshack.us/a/img59/3443/nfo6.jpg

i w przybliżeniu na okular:

imageshack.us/a/img853/292/5op4.jpg

Andy, mam nadzieję że nie posmarkałeś sobie klawiatury ze śmiechu Szeroki uśmiech

W sumie to dzisiaj "było" fajnie ale zimno.

pozdawiam,
Tomek
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
Mateusz
Ale jakość... Doskonale
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Wolfik
No, Tomku jakosc obrazu 1-sza klasa.

Prosze o info, gdy beda pierwsze filmki.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Przejdź do forum: