Zobacz temat
 Drukuj temat
8. Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej
Andy
Za Serwisem "Co za Dzień":
Na terenie Aeroklubu Radomskiego w Piastowie 1 sierpnia rozpoczynają się 8. Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie advanced. Wystartuje co najmniej 50 zawodników z 19 krajów. Oficjalne otwarcie imprezy 2 sierpnia przy radomskich fontannach.
O tym, że mistrzostwa odbędą się właśnie na podradomskim lotnisku, w listopadzie zeszłego roku informowaliśmy jako pierwsi. O organizację European Advanced Aerobatic Championship Polska współzawodniczyła z Rumunią, ale to nasz kraj został ostatecznie wskazany przez Komisję Akrobacji Międzynarodowej Federacji Lotniczej. Decyzja zapadła 4 listopada w szwajcarskiej Lozannie.


- W tej chwili starty zapowiedziało 50 zawodników z 18 krajów Europy. Wystąpi też - poza konkursem – pilot z Japonii. Ta liczba może się powiększyć, bo zgłaszać można się praktycznie do 2 sierpnia – mówi detektor Aeroklubu Radomskiego Stanisław Szczepanowski. – Jak zwykle faworytami będą Rosjanie i Francuzi. Tak to jest, że od lat Polska walczy zazwyczaj o III miejsce. W tym roku na pewno mocni będą też Ukraińcy i szczególnie Rumuni, którzy mają nowe samoloty i nowego świetnego trenera z Litwy.

imageshack.us/a/img407/9161/dyzk.jpg

Polskę reprezentować będą Bartłomiej Pyzik, który od dwóch lat udanie występuje w Pucharze Polski oraz oczywiście zawodnik Aeroklubu Radomskiego Robert Kowalik, wielokrotny mistrz Polski w akrobacji samolotowej, brązowy medalista Mistrzostw Europy.

- Do tej dwójki dołączyć może jeszcze jeden lub dwóch zawodników – wszystko będzie jasne po Pucharze Polski, który odbędzie u nas w dniach 27-29 lipca. Tę imprezę potraktujemy jako sprawdzian zawodników i jednocześnie trening przez mistrzostwami – tłumaczy Stanisław Szczepanowski.

Sam Robert Kowalik przyznaje, że zajęty pracą zawodową nie miał ostatnio dużo czasu na treningi.


imageshack.us/a/img818/9246/9ibz.jpg
Jednak tak naprawdę najważniejsze jest dużo polatać przed samymi mistrzostwami. Jestem dobrej myśli, zwłaszcza, że będę startował na lepszym samolocie, użyczonym przez Łukasza Świderskiego (pilot Aeroklubu Podhalańskiego) - stwierdził.

Warto dodać, że wstęp na mistrzostwa dla widzów jest wolny, a będą mogli oni podziwiać najlepsze maszyny akrobacyjne świata. 10 sierpnia w godz. 14- 17 wszyscy zaproszeni są też na piknik lotniczy – będą m.in. pokazy grupy „Orlik” i loty mistrzów.

Więcej informacji: www.eaac2013.pl

PLAN MISTRZOSTW

2 sierpnia
- godz. 10–17 - akrobacje samolotowe,
- godz. 19 - otwarcie mistrzostw.

3–9 sierpnia
- od godz. 9 do zachodu słońca – akrobacje samolotowe.

10 sierpnia
- godz. 14 - 17 – piknik lotniczy,
- godz. 17.30– rozdanie nagród i zakończenie mistrzostw.

Miejsce: Lotnisko Radom-Piastów

Organizatorzy: Aeroklub Polski, Aeroklub Radomski, Prezydent Miasta Radomia
Mistrzostwa pod patronatem honorowym Marszałek Ewy Kopacz. Patronat FAI – Międzynarodowej Federacji Lotniczej


Tekst i zdjęcia Redakcja Serwisu "Co za Dzień"


Jak widzieliście w dniu zakończenia organizowany jest piknik lotniczy. Kiedy ostatnio rozmawiałem z Dyrektorem Aeroklubu Radomskiego zostałem poinformowany, że modelarze lotniczy będa mogli również zaprezentować się statycznie i dynamicznie podczas tej imprezy. Dlatego też jeżeli ktoś z Kolegów jest chętny i będzie w tym czasie w Radomiu zapraszamy do czynnego uczestniczenia w pikniku na Lotnisku Piastów. Myślę, że bliższe informacje o zasadach uczestnictwa oraz o kwestiach organizacyjnych przekaże Kolega Darek.
Edytowane przez Andy dnia 28-07-2013 14:36
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
berkut
Finalny efekt malowania naszej Extry 300:

fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q79/s720x720/16907_336097599857159_557578553_n.jpg
Edytowane przez Andy dnia 29-07-2013 10:40
----------------------------
www.videofly.com.pl
 
www.videofly.com.pl
berkut
fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/970149_337368559730063_1659827135_n.jpg

Piknik trwa od godz. 14 do 17. Program pikniku jest ustalany na 3 dni przed zakończeniem. Wszystko jest dokładnie rozpisane minutowo, więc poczekajcie na informacje. pokaz modelarski to około 10 do 20 minut w dwóch lub trzech wejściach. Kto jest chętny, bo muszę wiedzieć wcześniej.
Edytowane przez Andy dnia 31-07-2013 06:54
----------------------------
www.videofly.com.pl
 
www.videofly.com.pl
Mateusz
Ja chętnie Z przymrużeniem oka
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Andy
Ja jestem chętny ....
- do pomachania łapką w tym terminie z Tarnicy w Bieszczadach - oczywiście podczas wszystkich wejść banan

Mam tylko nadzieję, że któryś z Kolegów (a może i kilku) spisze się i udokumentuje foto lub video to co będzie działo się na tej imprezie, co by zapodać to w newsie.
Edytowane przez Andy dnia 31-07-2013 07:02
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Oby tylko warunki pogodowe były Doskonale
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Mateusz
Przepraszam bardzo ale jednak nie będzie mnie w terminie 6-13 sierpnia nie będzie mnie w Radomiu
Jeszcze raz przepraszam Nie wiem beczy
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
berkut
Czy ktoś z szanownego grona modelarskiego chciałby uczestniczyć w pikniku na zakończenie Mistrzostw ? Czekam na zgłoszenia do piątku do godziny 12.00
----------------------------
www.videofly.com.pl
 
www.videofly.com.pl
berkut
Już w najbliższą sobotę na Lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie, odbędzie się ceremonia zakończenia VIII Mistrzostw w Akrobacji Samolotowej w klasie Advance. Ceremonia wręczenia medali, najlepszym zawodnikom i drużynom, zostanie poprzedzona Piknikiem Lotniczym.

Plan Pikniku i Ceremonii zakończenia Mistrzostw przedstawia się w następujący sposób:

14.00 – 17.00 – Piknik Lotniczy,

17.30 – Ceremonia zakończenia Mistrzostw.

Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycą nas swoją obecnością na Pikniku, przygotowaliśmy kilka niespodzianek między innymi: występ Mistrza Świata w klasie Unlimited z 2012 r, brązowego medalisty tegorocznych Mistrzostw Świata – Macieja Pospieszyńskiego, występ najlepszych pilotów Motoparalotniowej Kadry Polski, występ zespołu skoczków spadochronowych z Aeroklubu Lubelskiego Canopy Formation (CF) pod czujnym okiem instruktora Tomasza Wziątka, Andrzej Patro zaprezentuje najmniejszy samolot świata Hummel Bird, Grupa 3AT3 Formation Flying Team, latający na samolotach AT-3 zaprezentuje pokaz pilotażu zespołowego, zaś na zakończenie przygotowaliśmy występ gwiazdy Pikniku - ZA Orlik.

Dodatkowo będziemy mogli podziwiać samoloty:

M-18 Dromader,

RWD-5R,

JK-05 Junior,

Cessna C-172,

PZL-104 Wilga,

Przed publicznością, swoje programy zaprezentują również wybrani piloci, uczestnicy Mistrzostw Europy.

Zapraszamy Wszystkich Sympatyków lotnictwa, na lotnisko do Piastowa !

Trzymajcie kciuki za dobrą pogodę ;-)
----------------------------
www.videofly.com.pl
 
www.videofly.com.pl
Andy
No i po Mistrzostwach.
Niestety, nasi reprezentanci nie spisali się - jak widać poniżej najlepiej. Podobnie jak kilka lat temu na Mistrzostwach Świata w Akrobacji Samolotowej czołowe miejsca zdobyli zawodnicy z RPA, natomiast na Mistrzostwach Europy klasę w akrobacji pokazali Francuzi - 6 miejsc na 10 pierwszych - w tym 4. PIERWSZE - Doskonale

imageshack.us/a/img853/9840/gi6p.jpg


No cóż, może następnym razem będzie lepiej - Nie wiem

Czy któryś z Kolegów dysponuje relacją foto lub wideo z Pikniku Lotniczego na zakończenie tej imprezy?
Edytowane przez Andy dnia 11-08-2013 15:12
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
berkut
Relacja fotograficzna z całej imprezy znajduje się na oficjalnej stronie Mistrzostw: https://www.eaac2..., oraz https://www.faceb...13?fref=ts

Niestety Nasi Koledzy nie zaszczycili nas przybyciem na zakończenie Mistrzostw za co Im serdecznie dziękuję.
----------------------------
www.videofly.com.pl
 
www.videofly.com.pl
Przejdź do forum: