Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
Katana MD Precision Aerobatic
kuba
Jak już mówiłem, dokonałem zakupu Katany MD firmy Precision Aerobatic. Nie mam za dużo czasu na składanie, bo przygotowuję się w piątek do wyjazdu nad morze.

Dzisiaj rano kurier przywiózł dużą pancernąSzeroki uśmiech paczkę. Tu katanka jeszcze w pudełku:

img835.imageshack.us/img835/682/p8090001f.jpg

Nie miałem zbytnio dzisiaj czasu pobawić się z nią, ale tak wygląda na chwilę obecną:

img33.imageshack.us/img33/7215/p8090011.jpg

img521.imageshack.us/img521/7209/p8090005.jpg

img526.imageshack.us/img526/7748/p8090009.jpg

img42.imageshack.us/img42/1701/p8090013.jpg

img805.imageshack.us/img805/1593/p8090007.jpg

Odbiornik już z bindowany. Po przyjeździe zamówię parę rzeczy. Mam mały problem, jeśli chodzi o montaż tylnego kółka. Nie ma tam żadnego otworu, ani niczego. Na instrukcji mało co widać. Andy, jak trzeba zamontować to kółko? I jeszcze jedno. Cięgna, które idą od serwa steru kierunku są zrobione ze zwykłej cienkiej linki. Czy tak ma być??
Edytowane przez Andy dnia 09-08-2012 22:30
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
Noooooo - nareszcie - widzę Katana dotarła.
Odnośnie kółka ogonowego:
- montowane jest ono w zrobionym otworze w dolnej krawędzi statecznika pionowego - w takiej mniej więcej pozycji jak na fotce:

imageshack.us/a/img696/6605/dscf4744r.jpg

Pamiętaj, że na odcinku, na którym drut podwozia przylega do dolnej krawędzi steru kierunku, należy delikatnie ściąć folię, zrobić rowek na drut i dopiero do niego wklejać go.
Jak widzisz również na fotce - ster kierunku jest sterowany linkami rozciągniętymi od podwójnego ramienia serwa do orczyków po obu stronach steru kierunku w dolnej części.
Na Twoich fotkach widzę, że tak właśnie jest to zrobione. Te linki to bardzo dobre rozwiązanie - poprzez swoją sprężystość chronią serwo kierunku przed zniszczeniem podczas szarpania na lewo i prawo tylnym podwozie w czasie lądowań i startów.
Edytowane przez Andy dnia 14-10-2012 11:25
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Kuba,
pamiętaj, aby przed zamontowaniem maski silnika (to robi się na samym końcu po spasowaniu piasty samozaciskowej ze śmigłem i silnikiem) wkleić tzw. "kierownice wlotów powietrza" do chłodzenia silnika podczas lotu - takie małe czasze z przezroczystego plastiku. Tylko potem należy z nich wyciąć tę płaską powierzchnię.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
kuba
A no właśnie, bo zastanawiałem się do czego one służą.
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Maciek
Plywalbym :3 fajnie wyglada to teraz wyscigi z andym mozecie robic ^^
___________________________________________
modele:
Trx t-maxx 3.3
Trx t-maxx 2.5
ofna Multilator Redbull 4.6
FreeFly Jak 55 3D

cessna skyline bl hype
Kyosho mp9e

[b]KYOSHO TF-6 drift stalion

Aparatura
sanwa sd-6g i sektrum dx3s
 
kuba
Pracę nad Kataną poszły znacząco na przód. Tylne kółko zamontowane, a w głównym zmieniłem kółka na większe. Skrzydła zamontowane i wszystkie elektryczne bebechy również. Zostało zamontowanie kierownic wlotu powietrza oraz maski.
Kilka fotek:
img17.imageshack.us/img17/2954/img0004my.jpg

img802.imageshack.us/img802/264/img0001sj.jpg

img42.imageshack.us/img42/1743/img0005ia.jpg
Edytowane przez Andy dnia 12-09-2012 18:46
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
No to chyba niedługo będzie latane - Uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
kuba
Z oblotem na razie się nie spieszę. Polatam jeszcze trochę Cessna i potrenuje na symku.
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
Z oblotem na razie się nie spieszę. Polatam jeszcze trochę Cessna i potrenuje na symku.

- przy "przesiadce" z Bety i Cessny na Katanę MD PA - to słuszna koncepcja - Uśmiech
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Kuba - jak tam postępy z Kataną?

i jak jakieś modele uda mi się naprawić

- mam nadzieję, że ta uwaga nie dotyczy tego modelu - Krzywi się
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
kuba
Nie, to dotyczyło Bety i Cessny, ale już części i silnik zamowione. Katana już ma zamontowaną maskę, wieczorem wstawie zdjęcia.Uśmiech
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
kuba
Andy a jak z D/R i Expo w katanie?
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
Jak zawsze na początku proponuję baaaardzo spokojnie:

Aile - EXP +70%, D/R 65%
Elev - EXP +45%, D/R 50%
Rud - EXP +40%, D/R 65%

Potem, w miarę "wlatywania się w model", zaczynamy delikatnie "zaostrzać" ustawienia.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
kuba
No i wreszcie Katana została oblatana. Miało to nastąpić jeszcze przed wakacjami, ale ze względów technicznych nastąpiło to dopiero teraz. Model wystartował bez problemowo, po lekkim trymowaniu zachowywał się w powietrzu wyśmienicie, zupełnie się nie spodziewałem, że model będzie tak łatwy w pilotażu. Super sprawa!!
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Wolfik
Gratulacje Kuba z oblotu.

Przyjemnie wiedziec, ze jestes zadowolony z modelu Doskonale
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Kuba - Doskonale
- a nie mówiłem, że Katana do doskonały model - trzeba tylko delikatnie "przyzwyczaić się" do niego - tak trzymaj Uśmiech
Edytowane przez Andy dnia 04-09-2013 07:34
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Niestety, ze względu na niepewny układ RC, nie dane było mi podziwiać pokaz Kuby w locie. Kuba zdecydował, że zakupi nowy odbiornik i dopiero wtedy zademonstruje w locie Katanę - no i ma rację - szkoda modelu Doskonale
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
kuba
Mimo że oblot odbył się prawie rok temu, to korzystając z wolnego czasu zmontowałem krótki filmik z lotów kataną Uśmiech :

YouTube Video


Modelik ma się bardzo dobrze, latam na pakietach Turnigy 3000mAh 3s 30C i Dualsky 2250 mAh 40C 3S. Na obu starcza na ok. 10 min lotu. Katana nie ma na swoim koncie żadnych kretów Szeroki uśmiech, jedyne to kiedyś serwo w jednym ze skrzydeł wyszło ze swojego gniazda Uśmiech .
Edytowane przez Andy dnia 10-07-2014 15:57
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
A jeszcze nie tak dawno Kuba dopiero zaczynał swoją przygodę modelarską - Doskonale
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Przejdź do forum: