Zobacz temat
RC Radom » Warsztat modelarski » Mechanika
 Drukuj temat
serwa vs apka
Wolfik
Witam Kolegow,

Gdzies na necie wyczytalem ze serwa analogowe nie sa zalecane do aparatur cyfrowych. Napisane bylo, ze z czasem serwa te moga ulec uszkodzeniu Nie wiem.

Jakies doswiadczenia w tym polu u Kolegow? Pytam bo posiadam Futabe 8 FGS (chyba cyfrowa Z przymrużeniem oka ),a zamierzam zastosowac serwa analogowe.
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Wolfik,
serwa analogowe nie sa zalecane do aparatur cyfrowych. Napisane bylo, ze z czasem serwa te moga ulec uszkodzeniu

- przyznam, że z takim poglądem będę dyskutował - Ja swoja apkę DX7i nabyłem właśnie z serwami cyfrowymi, jakieś 2 lata temu. Serwa do tej pory leżą sobie w styropianie, a pierwsze co zrobiłem to zamówiłem do helika serwa analogowe. I jakoś latam za wsze na analogach, bo te cyfrówki to są bardzo prądożerne, i jakoś nie widzę problemów i jakoś nie dostrzegłem przypadku zniszczenia serwa analogowego przez aparaturę cyfrową. Jestem bardzo ciekaw, na czym te awarie serw analogowych miałyby polegać.
We wszystkich swoich modelach mam serwa analogowe i nic. A tak na marginesie to wszystkie aparatury 2,4 GHz są aparaturami cyfrowymi i ja nigdzie nie spotkałem się z zastrzeżeniem, że mogą one niszczyć serwa analogowe - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
Andy,

serwa analogowe nie sa zalecane do aparatur cyfrowych. Napisane bylo, ze z czasem serwa te moga ulec uszkodzeniu


tez mnie to zastanowilo,ale zdecydowalem sie poruszyc ten temat dla upewnienia sie wszystko jest ok.
Budujac ten model chce zmniejszyc ryzyko kreta do minimum ( a w szczegolosci jesli chodzi o elektronike i mechanike).
Andy, jesli sledziles posty u Waldka to wiesz rowniez, ze prawdopodobnie, nie bede pilotem do regulacji modelu. Po prostu 0 praktyki. Dlatego jesli bede oddawal model w czyjes rece chce byc pewien, ze zrobilem wzsystko ze swojej strony aby dzialalo bez zarzutu.

Pozwolilem sobie poruszyc ten temat u Waldka, tak dla pewnosci Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Wofik,
ależ nie ma sprawy, im więcej opinii tym lepiej - każdy pisze o swoich doświadczeniach w zadanym temacie - Uśmiech
Ramotny by Waldorf:
To totalna bzdura pomijając fakt że w chwili obecnej jeśli nie wszystkie to prawie wszystkie aparatury są cyfrowe a nadal jest mnóstwo serw analogowych.

Edytowane przez Andy dnia 07-07-2012 11:43
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
berkut
Ciekawy artykuł o serwach http://www.piotrp.../serwa.htm
A jeśli chodzi o aparaturę to nie ma znaczenia chyba, że na odbiorniku jest napisane digital lub analog. W futabie występuje taki odbiornik.
----------------------------
www.videofly.com.pl
 
www.videofly.com.pl
Wolfik
Dziekuje Koledzy za pomoc.

P. Darku,

bardzo ciekawy artykul, dajacy troche do myslenia.

Jesli chodzi o to cale zamieszanie, serwa vs apka, to zle przeczytalem caly temat na innym forum i zwarcie mi sie zrobilo. Zreszta sami ocencie caly ten temat (szczegolnie strone 1):

http://www.epheli...torder=asc
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Thunderbolt
Serwa cyfrowe charakteryzują sie mówiąc najprościej silnym momentem trzymającym , czyli podczas lotu wykonujemy manewr np zaciągnięcia steru wysokości i wtedy występuje moment trzymający . Serwo cyfrowe np o sile 8Kg może posiadać moment trzymający 12 kg i robi to bardzo stabilnie . Oczywiście okupione to jest poborem bardzo dużego prądu ( w stosunku do serwa analogowego 8kG ) . Darek dobrze prawi - serwem steruje odbiornik , a nie apka . Odbiorniki Futaby posiadają opcje włączenia analogu i cyfry ponieważ sygnał sterujący jest zróżnicowany . Ja osobiście widzę zastosowanie serw cyfrowych w modelach o dużych wychyleniach powierzchni sterowych czyli np. w zawisach . Tyle ode mnie .Uśmiech
_______________________________________

- Skybolt 1,6m 26ccm,
- p-47 1,6m 20ccm,
- p-47 1,9m 32ccm,
- p-47 Razor IMAA 2,2m 50ccm

- F7F 2,2m 2x23ccm ( w przygotowaniu )
- p-47 D-22 2,6m ( w budowie )
- pt17 Stearman 2,2m ( w planach )
FUTABA T12FG mode 2
 
Przejdź do forum: