Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
Fun Cub - Multiplex
Shiva
Silnik dobrany celowo (po konsultacjach) do lotów 3D. Wszystko jest dokładnie sklejone i nie powinno się rozpadać Uśmiech
Shiva

______________________

Piper Cub J-3
Fun Cub - Multiplex - w budowie Uśmiech
 
Giorgio
3D powiadasz...
A te 3D będzie latał "(po konsultacjach)" czy to Twoja sprawka będzie?
Fajne

Oki, więcej nie będę...
Edytowane przez Giorgio dnia 01-04-2016 20:40
Pozdrawiam
Jerzy
 
Andy
Jeżeli model FC potrafiłby wykonać elementy 3D, to ten zespół napędowy może sprawdziłby się w nim. Ale ten model jest przewidziany przede wszystkim do lotów rekreacyjnych, a dla bardziej doświadczonych pilotów do małej akrobacji - czyli jakiś podstawowych figur akrobacyjnych. Więc myślę, że silniczek jest mocno przesadzony, jeżeli chodzi o jego moc. A co za tym idzie niepotrzebnie model będzie dociążony dodatkową masą silniczka, regulatora, no i samego pakietu.
Poza tym warto jeszcze zwrócić uwagę - o czym piszą inni piloci FC:
Ja mam silnik 350W/990Kv i ma nadmiar mocy.
Oprócz szukania silnika o danej mocy i obrotach
sprawdzaj jego wagę.
Mój waży 100g i muszę jak wcześniej pisałem do prawidłowego wyważenia pchać
pakiet 3s/2200mA mocno w kuper.

Jak widać już przy 100 gramach silnika trzeba mocno pakiet przesunąć do tyłu, a rzy 140 gramach ? Do tego jeszcze cięższe regulator i śmigło.
Jak piszą inni piloci motorek Turnigy D3536/8 1000KV (o więcej niż połowę mniejszy ciąg) spokojnie wystarcza. Masa motorka 102 g.
Oj dużo za dużo - może przemyślcie jeszcze raz ten zespół napędowy - szkoda "kaleczyć "modelu i potem przerabiać na co innego. Szkoda, że skonsultowaliście wcześniej wyposażenia.
A uwaga Giorgio odnośnie dobrego sklejenia odnosiła się do tego, że przy zwiększonej ponad normę masie modelu przy lądowaniu (przy ciągle wyginającym się podwoziu) modelu może dopaść nagła destrukcja.
Oj kruca bomba - nie chcę krakać.
Koledzy z naszego "Fun Clubu FC" na pewno podpowiedzą jaki jest dedykowany napęd do standardowego FC.

A to podwozie to rzeczywiście dość newralgiczny element w tym modelu - zobaczcie ile w tym temacie jest zastosowanych przez Kolegów modelarzy rozwiązań jego wzmocnienia, jak i sposobów jego zamocowania do kadłuba: -> http://pfmrc.eu/i...-funcub-a/
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Skyline
Budując FC kierowałem się podobnymi kryteriami jak Shiva. Model miał poza leniwym lataniem jako górnopłat posłużyć czasami również do lekkiego szaleństwa.
W moim FC mam poniższy silnik. Ma spory zapas mocy i jest przy tym stosunkowo lekki. Ciężko znaleźć do tego modelu lepszy kompromis pomiędzy mocą/wagą/ceną.
https://www.hobby...duct=18162

Regulator tak jak Shiva - 60A https://www.hobby...oduct=2166
Jako zabezpieczenie na zasilanie serw puściłem osobny BEC 5A

Pakiety mam również dosyć spore 2700mAh 3S 35C spokojnie starczały w ubiegłym sezonie na ok. 12 min.

Reasumując powyższe zestawienie model zrobił się dosyć ciężki ( wzmocnienia, oświetlenie i czasami pływaki) ale na brak mocy nie narzekam Uśmiech
Edytowane przez Skyline dnia 02-04-2016 11:07
_________________________________________
TrainStar- Volantex-SOLD
MX-2 GoldWing + O.S. Max 55AX
Edge 540 Seagull Models + O.S. Max 55AX-SOLD
Raptor 60v.2 nitro +O.S. Max 70SZ-H- SOLD
Fun Cub- Multiplex
Edge 540 Seagull Models + O.S. Max120
CopterX 250
SuperVee 27 Nitro -Aquacraft + O.S. Max 0.18
Futaba T9CHP
 
Shiva
Prace powoli zbliżają się ku oblotowi Uśmiech FC dostał dodatkowy element. Zaprojektowane przez Suchego i wydrukowane mocowanie pakietu. Waga elementu to około 10g - 15g a pozwala utrzymać pakiet dokładnie tam gdzie trzeba Uśmiech Model gotowy do lotu waży około 1335g ale trzeba dołożyć około 30g - 35g na ogon celem wyważenia.

Kilka fotek nowego elementu przed i po wklejeniu:

s1.fotowrzut.pl/B8WZY1P2AG/1.jpg
s1.fotowrzut.pl/B8WZY1P2AG/2.jpg
s1.fotowrzut.pl/B8WZY1P2AG/3.jpg
Shiva

______________________

Piper Cub J-3
Fun Cub - Multiplex - w budowie Uśmiech
 
Andy
Widzę, że pomysłowość w wykorzystaniu druku 3D w modelarstwie nie zna granic - Doskonale Spokojnie zdążycie z ulotnieniem na rozpoczęcie sezonu.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
Widzę, że pomysłowość w wykorzystaniu druku 3D w modelarstwie nie zna granic - Doskonale Spokojnie zdążycie z ulotnieniem na rozpoczęcie sezonu.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Bartek
Z ciekawości, ile waży to czerwone łoże?
 
Shiva
Łoże waży ok 10-15g
Shiva

______________________

Piper Cub J-3
Fun Cub - Multiplex - w budowie Uśmiech
 
Przejdź do forum: