Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Aparatury
 Drukuj temat
Turnigy 9xv2
tomaszwozniak8
tak są takie ustawienia
 
tomaszwozniak8
tu jest film nagrałem menu mojej aparatury i to co ustawiłem
https://youtu.be/...
 
Andy
Przyznam, że niepokoją mnie te ustawienia mikserów. I tu mam pytanie, czy Ty te wartości mikserów ustawiałeś, czy są to wynikowe jakieś wartości wynikające z innych ustawień?
Jeżeli Ty je ustawiałeś, to proponuję abyś skorzystał z czystej pamięci modelu, odpiął wszystkie popychacze od serw i spróbował dojść do prawidłowych ustawień ruchów serw dla śmigłowca bez wchodzenia w jakiekolwiek miksery.
Przyznam, że jak ja zaczynałem ze śmiglakami, to nie korzystałem w swoich pierwszych lotach z żadnych mikserów. Należy swe początki rozpoczynać od lotów w trybie tzw. normal.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
tomaszwozniak8
na stronie mikserów tam była pusta strona a ja się sugerowałem na początku filmem tym który udostępnił czarny https://www.youtu...h07PXw8Efc
 
tomaszwozniak8
i tak jakoś próbowałem to ustawić ale tam nic nie pasuje przez to szukam pomocy u doświadczonych modelarzy bo nie mam o tym pojęcia
 
Andy
Dlatego tez proponuję zostaw te miksery w spokoju i spróbuj korzystając z właściwego ustawienia typu tarczy osiągnąć właściwe wychylenia orczyków serw dla tarczy i będzie OK. Ale przed tymi próbami wyczyść (zresetuj) pamięć modelu.
Nie posiadam apki Turnigy, ale pamiętam, że na Spektrum nie było tego rodzaju problemów z osiągnięciem właściwych wychyleń orczyków serw tarczy.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
tomaszwozniak8
spróbuje jeszcze raz wyczyszczę wszystko i zacznę od nowa
 
czarny
Sprawdz rowniez jak masz ustawione kanaly pamietaj ze jak na kanale 1 ustawisz thr czyli gaz to w odbiorniku gaz wpinasz na ch1 i tak jest z innymi ustawieniami.
Jezeli ele na ch2 to w odbiorniku wpinasz serwo do ch2.
Najlepiej jest ustawic aparature zgodnie z tutorialami co podalem a potem w odpowiednie miejsca wpiac serwa w odbiorniku.
UWAGA UWAGA Pamietaj ze masz aparature mode 2 czyli gaz po lewej stronie jezeli wepniesz gaz w inny kanal niz ten co jest ustawiony w aparaturze model moze ci sam wystartowac lecz nie powinien.
W mode 2 masz gaz po lewej stronie drazek do dolu gaz wylaczony w lewo obroty w osi czyli ogon po prawej masz do gory lot do przodu lewo prawo to lewo prawo taka zasada dzialania z ta apka w woli przypomnienia.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
czarny
Jeszcze jedno uwazaj zmiana w setingu mode na np 4zmienia calkowicie zasade dzialania drazkow.
Nie sugeruj sie tym ze masz apke w mode 2 to tak zawsze bedzie.
Turnigy mode 2 to nazwa mechanicznego dostosowania aparatury a nie programowego dostosowania.
Turnigy mode 2 to lewy drazek gazu odblokowany czyli bezwladny mozesz go ustawic jak chcesz do dolu do gory albo po srodku inne drazki maja sprezynki ktore przywracaja je do pozycji srodkowej.
Mode 1 to drazek gazu po prawej stronie czyli lewa strona wysrodkowana a prawy drazek bezwladny.
Natomiast programowe ustawienie mode to juz inna bajka i inna para kaloszy.
Sory za rozlazly tekst ale pisze z telefonu i wzrok juz nie ten :-)
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
tomaszwozniak8
dzięki coś zacznę ustawiać po woli a najpierw sprawdzę jeszcze tak jak pisałeś do jakiego kanału mam przypisany gaz bo tego nie sprawdzałem ale wydaje mi się że do trzeciego pozdrawiam
 
czarny
Tak jak pisalem w apce bedziesz mial do 3 a w modelu wpiety do 1 i juz bedzie lipa :-)
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
czarny
I nie poddawaj sie walcz jak lew
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Przejdź do forum: