Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
SKY SURFER 2 2000mm
czarny
Witam

Stałem się szczęśliwym posiadaczem modelu Sky Surfer 2000mm v2 produkowanego przez PowerZone.

Zakupu dokonałem w sklepie internetowym abc-rc.pl. Jak przystało na porządny sklep dbający o klientów dostałem rabat nawet spory oraz fachową pomoc telefoniczną co bardzo rzadko się zdarza a nawet nie występuje wcale w innych sklepach modelarskich które znam.


Po rozpakowaniu ukazał się piękny model o sporych gabarytach choć paczka wyglądała na małą.

Pierwszą rzeczą którą widzimy w dosyć masywnym pudełku styropianowym to wielki kadłub naszego Sky Surfera.

Pierwsze co zrobiłem to przegląd podzespołów modelu oraz wnikliwa analiza instrukcji.

droszkow.net.pl/norbert/SKYSURFER2/instrukcja.jpg

Instrukcja w porównaniu do poprzednika jest obszerna ale zdjęcia poglądowe zamieszczone w niej są marnej jakości i mało czytelne. Instrukcja jak przystało na zagraniczny produkt w języku Angielskim

Nie rozczulając się zbytnio przechodzę dalej do delektowania się wyglądem modelu i nie wytrzymując napięcia które zmusza mnie do dalszych działań biorę żywicę epoksydową i kleje najpierw orczyki a potem ster wysokości i ster kierunku.

droszkow.net.pl/norbert/SKYSURFER2/stery.jpg

Podczas gdy model schnie przeglądam sobie jego przestronną i olbrzymią kabinę przymierzając pakiet 2200mAh który w niej ginie

Tak naprawdę kabina mieści około 5-6 pakietów 5000mAh 3s które z moich obliczeń pozwalały by latać około 2-3 godzin lotem zmiennym (szybowanie, gaz) ale to tylko teoria w praktyce planuję zamontować pakiet 5000mAh i latać około 40-50 minut.

droszkow.net.pl/norbert/SKYSURFER2/kabina.jpg

droszkow.net.pl/norbert/SKYSURFER2/kabina2.jpg

Przyszła kolej na popychacze snapy i tu pojawił się dylemat.
Producent daje na snapy plastikowe baaardzo delikatne więc zaniechałem montowania oryginałów i zamówiłem snapy plastikowe z kołkiem metalowym.

droszkow.net.pl/norbert/SKYSURFER2/snapy.jpg

Czekając na przesyłkę dokonywałem dalszych oględzin modelu skupiając się na skrzydłach.
Skrzydła masywne z dwoma wzmocnieniami a nawet z czterema wzmocnieniami bo 2 rurki węglowe wklejone s ą w skrzydło a dodatkowe dwie rurki węglowe są jako łącznik skrzydeł i dźwigar.
Te dodatkowe rurki wchodzą wewnątrz tych rurek wklejonych w skrzydła ponadto skrzydła mają lipne zatrzaski widoczne na fotce.

droszkow.net.pl/norbert/SKYSURFER2/skrzydla.jpg

Skrzydła nie będą wklejane z racji tego że model ma 2 metry rozpiętości i przewiezienie takiego modelu z wklejonymi skrzydłami mogło by się skończyć uszkodzeniem.
Dlatego też przy pierwszym oblocie zmontuje na sucho czyli składając skrzydła na wcisk.
Dalszym rozwiązaniem będzie dorobienie płaskowników plastikowych i złączenie skrzydeł za pomocą śruby.

Moim zdaniem na początku nie ma możliwości aby skrzydła się wysunęły z korpusu ponieważ rurki są bardzo ciasno spasowane i włożenie rurki w rurkę to sztuka dla cierpliwych więc o wysunięciu nie ma mowy.

Tak się prezentuje po delikatnym złożeniu

droszkow.net.pl/norbert/SKYSURFER2/1.jpg

droszkow.net.pl/norbert/SKYSURFER2/3.jpg

Korpus:

droszkow.net.pl/norbert/SKYSURFER2/2.jpg

Dalsze postępy w tej relacji.
Edytowane przez czarny dnia 22-04-2015 18:00
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
czarny
No dobra to teraz jeszcze pytanie jak zamontować FPV na ogonie czy w kabinie bo odbiornik RC chce zamontować w kabinie.

AV 5,8 Gh
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Mateusz
Ja tak już Ci mówiłem, odbiornik RC zamontowany mam na ogonie tuż przed SK a Vrx przymocowany jest w kabinie zaś antena na boku kadłuba Szeroki uśmiech
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
czarny
No nie chce montowac odbiornika na tyle bo nie bede ciagnal tyle kabli do tyłu na zewnatrz. Wiercenie ciecie kadłuba odpada nowy model nie bede go dewastował a na zewnątrz tyle kabli to nie uśmiecha mi sie ciągać.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Mateusz
Hmm to po co zadajesz pytanie jak umieścić skoro bez tych "kombinacji" jest tylko jedna opcja czyli:
Odbiornik RC na dziobie modelu a Video na ogonie.

Uśmiech
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Tomek
5.8 jakoś nieszczególnie zakłóca 2.4rc a przynajmniej mnie się nie zdarzyło w TBSie.

Najlepiej odbiornik rc razem z gps umieścić kilka cm za śmigłem zdala od kamery bo nigdy nie wiadomo jakie harmoniczne się z niej wydostają na zewnątrz.

PS to że nie będziesz go ciął bo jest ładny to śmieszny argument. Jak zlekceważysz zasady to może się zdarzyć że model będzie brzydki już po pierwszym locie. Nie wiem czy widziałeś ale wszystkie modele fpv są pocięte i pooklejane kablami i taśmą. Nie walcz z tym jeżeli myślisz o fpv. Na rc-fpv.pl jest mnóstwo informacji o SS i rozmieszczeniu sprzętu.
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
Mateusz
U mnie w TBSie nawet na 1.2GHz nie ma zakłóceń co innego niż w samolocie w którym sieje po servach aż miło LOL
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
czarny
Dzis zmontowalem sobie skrzydla i napakowalem wszystko co mozliwe wyszlo tak:
Pakiet 5000mAh
Odbiornik RC
Nadajnik AV
Kamera mala
Z zapieta kabina super wywazony.
Natomiast gdy zamontowalem okienko szklane na przodzie to mode leci do przodu. Musze dac kilka gram na tyl bo dwa pakiety 5000 nie wejda bez obciazenia na tyle.
Anteny od odbiornika na przedluzaczach 60 cm
Edytowane przez czarny dnia 26-04-2015 17:42
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Andy
A ile to wszystko waży już ? Szok
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
Nie sprawdzalem jak bedzie chwilka to sprawdze.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
czarny
Model z pakietem 5000 odbiornikiem rc nadajnikiem av kamerka plytkowa wazy okolo 1.5 kg. Do tego jeszcze dojdzie pakiet 2200 do fpv i kamerka sj4000 sadze ze w 2kg sie zmieszcze.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
czarny
No i stanelo sie.
Slowo zeklo sie czynem latanie Sky Surferem jest rewelacyjne pierwszy raz ladowalem z klapami reeeeewelacja.

Napisze tak kamera do uwiecznienia oblotu byla ale tak sie z Mateuszem zapatrzylismy i latalismy ze 20 minut ze zapomnielismy uwiecznic oblot.
Ale uwiecznilismy co prawda w niezbyt drobrej jakosci widok z gory.

YouTube Video

____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Andy
Czyli oblot nie jest zaliczony - według "teorii Czarnego" - a to dlatego, że nawet ten filmik, który zamieściłeś nie jest upubliczniony (film jest prywatny) - Pokazuje język
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
Tak zgadzam sie oblot nie jest zaliczony i w najblizszym czasie bedzie i filmik z oblotu.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
czarny
Ok filmik odblokowany jak cuś. Jakość baaaaardzo kiepska.
Pilot Norbert kamerownik Mateusz
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
czarny
Sezon 2.05.2016 rozpoczynam od SkySurfera 2x po 10 minut.
Problem mały lecz do rozwiazania. Kula która służy jako cześć dziobowa modelu Uśmiech rewelacyjne robi refleksy w kamerach FPV i GOPRO. Muszę to przerobić.

YouTube Video

____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Andy
Niezła jakość. A refleksy można traktować jako element artystyczny ujęć. Myślę, że efekt byłby jeszcze lepszy gdyby dźwięk silnika zastąpiłaby jakaś fajna muzyka. Doskonale
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
Hmmm popracuje nad tym.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Andy
Na YT masz możliwość podłożenia darmowej muzyki - wybierasz opcję pokaż utwory o czasie zbliżonym do filmu - Fajne
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
No to kolejny filmik z dzisiejszego lotu.

YouTube Video

____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Przejdź do forum: