Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Relacje z budowy
 Drukuj temat
KIWI-F3P Pierszy depronowy model halowy
Andy
Nic nie stało na przeszkodzie aby zapodać filmik w dwóch tematach.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
kuba
Cześć,
jako że rozbiłem swojego F3X'a na halę, a niedługo latamy na Ekonomiku, postanowiłem że zbuduję swojego Kiwi Uśmiech. Efekty na zdjęciach:


imagizer.imageshack.us/v2/xq90/905/Q8gY3q.jpg
imagizer.imageshack.us/v2/xq90/901/AhV3Np.jpg
imagizer.imageshack.us/v2/xq90/540/6wUEgk.jpg
imagizer.imageshack.us/v2/xq90/538/BMfhYA.jpg



silnik: 1800kV
serwa: 3x 4,7 g
regulator: 15A
pakiet: 200mAh 7,4 v

Z wagą nie wyszło aż tak zle, może poleci Uśmiech. Zastanawiam się nad montażem dodatkowych hamulców na lotkach. Co o tym myślicie??
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
Nooo model wyszedł bardzo fajnie. Odnośnie dodatkowych elementów na lotkach w tym modelu, to wiem, że Don Mateo wyposażył w nie swój model. Może pochwali się fotką jeszcze przed lotami.
Odnośnie wagi to na chwilę obecną myślę, że jest dobrze - rozumiem, że waga bez pakietu zasilającego?
Rozumiem również, że pręty goleni podwozia w miejscu ich krzyżowania związałeś mocną nicią przed sklejeniem z kadłubem.

Mam tylko jeszcze jedno przemyślenie - jednak nie przekonuje mnie taki sposób montażu silnika - poprzez wręgę klejoną na styk do kadłuba - brak jest(przynajmniej nie widać na fotkach) elementów współpracy wręgi "w głąb" konstrukcji kadłuba. Taki sposób przyklejenia może skutkować łatwym jej ukręceniem - chyba gdzieś to już widziałem - Z przymrużeniem oka
Edytowane przez Andy dnia 21-02-2015 21:53
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Mateusz
Pochwali się jutro Uśmiech
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
kuba
Odnośnie wagi to na chwilę obecną myślę, że jest dobrze - rozumiem, że waga bez pakietu zasilającego?


Waga już z pakietem 200mAh Uśmiech.

Rozumiem również, że pręty goleni podwozia w miejscu ich krzyżowania związałeś mocną nicią przed sklejeniem z kadłubem.


W miejscu krzyżowania są sklejone na CA i potraktowane przyśpieszaczem. Wydaje się, że podwozie jest amortyzowane i dosyć wytrzymałe. Uśmiech.

Mam tylko jeszcze jedno przemyślenie - jednak nie przekonuje mnie taki sposób montażu silnika - poprzez wręgę klejoną na styk do kadłuba - brak jest(przynajmniej nie widać na fotkach) elementów współpracy wręgi "w głąb" konstrukcji kadłuba.


Andy, masz rację Z przymrużeniem oka. Podłużne paski z depronu wklejone w przednią część kadłuba (przy wrędze silnikowej) będą dobrym rozwiązaniem?

Taki sposób przyklejenia może skutkować łatwym jej ukręceniem - chyba gdzieś to już widziałem - Z przymrużeniem oka


Hehe.... chyba nawet wiem gdzie Szeroki uśmiech
Spektrum DX6i
- Beta 1400
-Cessna 182
-Ultron 3D
-Mig-29 depron
-Katana MD Precision Aerobatic
-Extra 330 SC EPP Hacker
-Kiwi F3P
- P40 (ESA)
 
Andy
Doskonale
- choć pakiecik zapodałbym trochę pojemniejszy -
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
czarny
No ja bym dal mu taki jak ja uzywam 350mA. A poszedlem za rada Tomka.
____________________________________
Turnigy 9x z ER9x TELEMETRY
KIWI-F3P
Calmato Alpha 40 Trainer GP OSMax 40LA
Extra Little OSMax10
QUAD TBS DISCOVERY clone
 
Mateusz
Tak na zakończenie, efekt wszystkich modernizacji czyli 'Kiwi z bajerami" Pokazuje język
Więcej przeróbek nie planuję. Kolejnym twórcą tego modelu polecam dorobienie tych dodatkowych powierzchni nośnych zarówno nad kadłubem jak i pod skrzydłami, w znacznym stopniu zmniejszają one prędkość modelu i zarazem czynią go bardziej przewidywalnym.

i1068.photobucket.com/albums/u448/DonMateo98/kiwi%202_zpslkr9lo4h.jpg

i1068.photobucket.com/albums/u448/DonMateo98/kiwi%201_zps3ymznh5r.jpg

Andy, dzięki za zdjęcia Doskonale
Mateusz Uśmiech
___________________
-Kiwi F3P
-Cessna 480
-Multiplex Twister EDF

-FPV VTX 1280
-Align Trex 450 PRO
-TBS DISCOVERY
clone
 
Przejdź do forum: