Zobacz temat
RC Radom » Nasze latajace modele » Modele ARF i RTF
 Drukuj temat
F4U-1D Corsair 50 ARF by Hangar
Bartek
No pięknie, pięknieDoskonale
ale...
...dał zdjęcie samolotu, dał zdjęcie śmigła, ale zdjęcia samolotu ze śmigłem nie dałSzeroki uśmiech Noszszsz...
Nie daj się prosić Andy, pokaż Corsaira ze śmigłem!
 
Andy
No w końcu jakiś suspens musi być Z przymrużeniem oka

imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/40/d2rz.jpg

imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/560/clg4.jpg
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Bartek
Faktycznie budujesz napięcie. B. oszczędnie wykadrowaneZ przymrużeniem oka.
Jednak przedsmak jestDoskonale.
 
Wolfik
Woow Andy,

ale fura Z przymrużeniem oka. Wszystko dopasowane, nawet smiglo Doskonale Robi wrazenie. Kiedy premiera ?

Zastanawiam sie do czego Ci pozostale smigielka, czyzby w planach jeszcze 3 Corsair'y Szeroki uśmiech
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Wolfik napisał:
Zastanawiam sie do czego Ci pozostale smigielka?

A tak na zapas - wiesz migdy nic nie wiadomo - a może któreś będzie mocno nie wyważone. A poza tym są to dwa rozmiary śmigiełka - 12x8 oraz 13x8. Trzeba będzie przetestować, które będzie odpowiedniejsze do modelu.

A tak na marginesie to zaczęła się "jazda" - jazda z wyważaniem modelu. Standardowo CG powinno wypaść 102 mm od natarcia skrzydła - no i wszystko OK. Sprawdza się to - jak instrukcja nakazuje - z podwoziem wysuniętym. Kiedy jednak podwozie zostanie schowane w płacie, to CG znacznie przesuwa się do tyłu. Nie wiem
Ale jak wynika z manuala:
W modelu Corsair 50 CG można ustawiać w dowolnym miejscu między 33/4-41/4-inch (95mm-180mm), przy zachowaniu jego wspaniałych właściwości lotnych.

Cokolwiek to miałoby znaczyć, to wynika z tego, że CG można ustawić w dość dużym zakresie zachowując właściwości lotne modelu. No cóż, przekonamy się o tym kiedyś w realu
Edytowane przez Andy dnia 11-01-2014 21:06
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
CG można ustawić w dość dużym zakresie zachowując właściwości lotne modelu. No cóż, przekonamy się o tym kiedyś w realu


ale nie czekajmy za dlugo Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Bartek
Pamiętam jak chłopaki (starzy wyjadacze) na lotnisku mi mówili: "pamiętaj, żebyś wyważał z podwoziem WCIĄGNIĘTYM, jak do lotu"
Tak sobie przypomniałem. I dla mnie ma to sens.
Powodzenia!
 
Andy
Bartek napisał:
Pamiętam jak chłopaki (starzy wyjadacze) na lotnisku mi mówili: "pamiętaj, żebyś wyważał z podwoziem WCIĄGNIĘTYM, jak do lotu"

W sumie logika by tak nakazywała, aby wyważać model tak jak w locie. Ale jak model będzie mocno przeważony na przód to będzie mu trudno wystartować, jak również może być problem z lądowaniem. A rysunek z manuala "pokazuje":

imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/703/b30b.jpg

imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/21/hfq8.jpg
Ja tam w obu przypadkach widzę kóła wysunięte.
Chyba trzeba będzie "doświadczalnie" ustawić wyważenie modelu zaczynając od wyważenia z wysuniętym podwoziem, co gwarantuje pewny start i lądowanie. Potem zaobserwować jak zachowuje się model po schowaniu podwozia w locie. Jeżeli będzie "niemiłosiernie darł do góry", to podwozie w dół i do lądowania. Pakiet do przodu modelu o 1 cm i znowu w górę i obserwacja. Obecnie różnica w usytuowaniu pakietu przy podwoziu wysuniętym i schowanym wynosi 25 mm.
Przyznam, że tak ciężkim modelem (prawie 3500 gramów) przeważonym na przód bałbym się podchodzić do lądowania. Nie wiem

A co na ten temat myślą inni Koledzy?
Edytowane przez Andy dnia 12-01-2014 19:14
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Jedrek
A co na ten temat myślą inni Koledzy?
Cytat:
W modelu Corsair 50 CG można ustawiać w dowolnym miejscu między 33/4-41/4-inch (95mm-180mm), przy zachowaniu jego wspaniałych właściwości lotnych.


- chyba 95mm-108mm a to jednak różnica - albo ja coś źle liczę
 
Andy
Oczywiście, że dobrze - zakres CG wynosi 95 - 108 mm - czekałem, czy ktoś się tego dopatrzy. Ale jak widać, co doświadczenie to doświadczenie. Doskonale
Edytowane przez Andy dnia 13-01-2014 19:33
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
33/4-41/4-inch


no ladnie, a ja sie glowilem skad wyszlo z tego 95 - 108 mm. Czyz nie prosciej byloby napisac 3 3/4 - 4 1/4 Szeroki uśmiechNie wiem
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Wolfik napisał:
Czyż nie prościej byłoby napisać 3 3/4 - 4 1/4

Przyznam, że spodziewałem się "trochę" większej dokładności i precyzji po tym producencie modelu - no cóż, mogło być lepiej, a wyszło jak zawsze "aby, aby". W sumie nie jest źle i mam nadzieję, że model poleci i wróci w całości na matkę "Ziemię" Nie wiem
Edytowane przez Andy dnia 21-01-2014 07:20
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Andy
No to można powiedzieć, że projekt został ukończony. I to z pozytywnym finałem.
Wykorzystując w miarę dogodne warunki pogodowe oraz świeżo wykoszony nowy pas modelarski, postanowiłem przyczaić się na oblot modelu. Z początku nie było tak "różowo", jak wskazywały prognozy pogody. Wiaterek czasami wiał do 4 m/s i na dodatek jego kierunek był bardzo zmienny i przemienny. Ale zgodnie z tradycją pod wczesny wieczór wiaterek uspokoił się i mogłem zdecydować się na oblot.
A oto fotki z tego wydarzenia zarejestrowane dzięki uprzejmości Kolegi Zibiego:

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/DSCF7831800x600_zpsa1473970.jpg

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/DSCF7832800x600_zpscb033a87.jpg

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/DSCF7836800x600_zps298ab8ec.jpg

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/DSCF7838800x600_zpsc201b7f4.jpg

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/DSCF7841800x600_zps3f5c4350.jpg

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/DSCF7843800x600_zps901eed2a.jpg

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/DSCF7845800x600_zps01fb7684.jpg

i95.photobucket.com/albums/l137/rcradom/DSCF7848800x600_zpsf0fbdf71.jpg

Jak widać model cały i zdrowy powrócił na matkę Ziemię.
A teraz kilka uwag odnośnie odblotu modelu. Model jest bardzo "nerwowy" i tylko proporcjonalne ustawienia wychyleń lotek, jak również właściwe ich EXPO pozwoliło na sukces oblotu. Odnośnie CG, to zacząłem tak jak pisałem w moich rozterkach od wyważenia z wystawionym podwoziem. Okazało się, że nie jest to jednak dobry sposób, gdyż po schowaniu podwozia i przesunięciu CG do tyłu modelu w tym momencie, model i tak ciągle dołował. Dopiero po wytrymowaniu sterem wysokości podczas lotu model w miarę leciał poziomo. W drugim locie nie zmieniając wytrymowania SW przesunąłem pakiet na wyważenie ze schowanym podwoziem. No i okazało się, że model leci poziomo.
Należy również zwrócić uwagę, że model jest jak dla mnie "ciężki" - w porównaniu z innymi moimi modelami - i należy podczas lotu pilnować prędkości. Model jest po prostu "szybki", ale bardzo ładnie prezentuje się w locie.
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Wolfik
Gratuacje Andy,

Model superancki, a pilot woow.

I kolejny udany oblot w naszej grupie Doskonale, a do konca roku jeszcze, jeszcze.... ( hmm, nawet nie mielismy jeszcze rozpoczecia sezonu Szeroki uśmiech).
Sporo moze sie jeszce wydarzyc Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
Może będzie jeszcze mały filmik - czekam na cynk od producenta - Z przymrużeniem oka
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Krzysiek-1978
Pogratulować Andy....
Edytowane przez Andy dnia 29-03-2014 20:36
Pozdrawiam Krzysztof
 
Bartek
Gratulacje, Andy. Na lotnisku wygląda rasowo jak cholera!Uśmiech

Przypomnij jeszcze (lub napisz 1-szy razUśmiech) jakiej średnicy masz koła.
Jaka wyszła masa do lotu?

Zazdroszczę... ZłośćZ przymrużeniem oka
 
Wolfik
Może będzie jeszcze mały filmik - czekam na cynk od producenta


MA sie rozumiec, ze filmik bedzie ( nie "moze"Z przymrużeniem oka, a propo panie producencie, moze jakies ruchy bysmy wykonali Z przymrużeniem oka
Pozdrawiam

Wolfik
____________________________________
8 FG Super

Waarschip 730 - sklejka modelarska
Mig 29 - depron (w budowie)
Airwolf VARIO - carbon (w budowie)
 
Andy
może jakieś ruchy byśmy wykonali

- hmmmm. przyznam, że niezbyt kaman - Nie wiem

Kółka mają średnicę 90 mm, natomiast całkowita masa do startu to 3414 gramów.

Producent podesłał linka z filmikiem - dzięki Kuba - Doskonale

YouTube Video

Edytowane przez Andy dnia 29-03-2014 22:34
Andy rcradom.pl/admin/foto/stukas.gif
 
Tomek
Jak wyjeżdżałem z lotniska to byłem pewien że nie wrócicie razem z Corsarzem tak poprostu domuZ przymrużeniem oka
GratulujęDoskonale

Wolfik napisał(a):

...
Sporo moze sie jeszce wydarzyc Z przymrużeniem oka

Czyżbyś się czymś odgrażał?Z przymrużeniem oka
imageshack.com/a/img921/9246/WYD3Zf.png
Yak 55 3.3m 150ccm
Yak 55 2.7m 100ccm
Super Decathlon 3.5m 120ccm
Meridian 1.8m 10ccm (from heaven)
Glasair 2m 20ccm
Cessna 182 2.1m 25ccm (czeka na maiden)
Trex 600Nitro
Trex450
Mikrokopter Okto2
TBS Discovery FPV
RVJET FPV
Volantex Predator V2 FPV
TBS Caiphirina FPV
SkyWalker FPV
 
Przejdź do forum: